U16 - Izrael - Slovensko 0:0, 4:2 p.k.

Utorok, 2.4.2024 15:38 | Posledná aktualizácia 3.4.2024 17:51
Slovenská reprezentácia do 16 rokov pred zápasom v rámci turnaja UEFA Development proti Izraelu U16 v Podgorici (2.4.2024).
autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V úvodnom stretnutí na turnaji UEFA Development v Čiernej Hore podľahol tím trénera Žambu rovesníkom z Izraela na pokutové kopy 2:4, v riadnom hracom čase sa skončil zápas slovenskej 16ky s tímom Izraela nerozhodne 0:0.

Počas deväťdesiatminútovky sa gólovo nepresadilo ani jedno mužstvo a tak o víťazovi zápasu rozhodovali až pokutové kopy. V prvej sérii premenili penalty Eran Ginat i Alin Lerint, rovnako aj v druhej sérii boli úspšení Amitay Yamin a Dávid Polťák. V tretej prekonal gólmana Gubku Yehonatan Shaul Kucher, no na slovenskej strane zahodil penaltu Adam Lábo. V štvrtej sérii sa penaltový scenár zopakoval, Liroy Avrevaya svoj pokus premenil, no Rocco Baravelli zaváhal a tak po remíze 0:0 v riadnom hracom čase sa z víťazstva tešil tím Izraela U16 v pomere 4:2 po penaltovom rozstrele.

V ďalších stretnutiach v rámci UEFA Development sa na štadióne v Podgorici nastúpi slovenská 16-ka vo štvrtok (4.4.2024 o 11.00 h) proti Čiernej Hore a v nedeľu (7.4.2024 o 10.00 h) proti Lotyšsko U16.

Martin Žamba (tréner SR16): „Nastúpili sme proti veľmi dobrému, bežecky vybavenému a organizovanému súperovi. Musím však povedať, že prvých zhruba 15 minút sme našou aktivitou dokázali súpera zatlačiť a vypracovať si aj dve slušné pozície. V druhej polovici prvého polčasu aj za pomoci vetra prebral Izrael iniciatívu. Tiež si dokázal vypracovať dve dobré šance, ktoré sme však napokon ustáli. V druhom polčase chalani veľmi dobre zareagovali na to, čo sme si povedali cez prestávku. Zmenili sme presing s čím mal Izrael veľké problémy. Druhý polčas sa hral poväčšine na polovici Izraela, ale dnes nám chýbala efektivita. Aj keď sme si vypracovali zhruba tri či štyri dobré príležitosti, v zakončení nám chýbala väčšia kvalita. Teší ma, že tretí zápas po sebe sme nedostali gól, no potrebujeme sa zlepšiť v našej útočnej zóne. Po remízovom zápase nasledovali ešte penalty, v ktorých to už je lotéria.“