U17 - Grécko - Slovensko 0:1

Sobota, 9.3.2024 15:59 | Posledná aktualizácia 8.4.2024 12:17
Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov pred zápasom s Gréckom (9.3.2024).
zdroj: SFZ

PATRAS (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácie zvíťazila aj v druhom zápase 2. fázy kvalifikácie o postup na ME 2024. Domáce Grécko zdolal tím trénera Fodreka 1:0, víťazný gól zaznamenal v 85. min Samuel Malama Lusale.

Po výhre nad Švajčiarskom 2:1 zdolala slovenská sedemntástka v druhol stretnutí turnaja Elite Round domáce Grécko 1:0, hoci od 57. min zápas dohrávala bez vylučeného Matúša Pavlíka. Aj v oslabení sa dokázali naši mladíci presadiť gólov päť minút pred koncom, keď víťazný gól zaznamenal Samuel Malama Lusale.

So šiestimi bodmi je náš tím aktuálne na druhej priečke 4. kvalifikačnej skupiny o skóre za vedúcim tímom Ukrajiny, s ktorým sa náš výber stretne v utorok 12.3. o 14:00 v Patrase. Zverenci trénera Fodreka bez ohľadu na výsledok tohto duelu obsadia najhoršie 2. miesto, ak by v utorok uspeli, pripíšu si postup na šampionát v pozícii víťaza skupiny. Na záverečný turnaj európskeho šampionátu, ktorý tento rok hostí Cyprus, postúpia víťazi ôsmich skupín, ku ktorým sa pridá aj sedmička najlepších družstiev z druhých miest.

Branislav Fodrek (tréner SR17): „S domácim Gréckom, ktoré muselo vyhrať, aby si udržalo šance na postup, sme očakávali veľmi ťažký zápas. To sa aj potvrdilo. Gréci hrali v bloku, čakali na naše chyby. My sme však prvý polčas hrali veľmi dobre a dovolím si povedať, že sme boli lepším tímom. Boli sme viac na lopte, vypracovali sme si aj gólové šance, škoda len, že sme ich nevyužili. V druhom polčase nás zbrzdilo vylúčenie. Gréci v presile začali viac nakopávať lopty, ale chalani tieto ťažké chvíle výborne zvládli a držali súpera mimo gólových šancí. V závere sme si počkali na našu šancu a dali sme krásny gól Lusalem. Opäť musím chalanom vysloviť absolutórium. Celých 90 minút ‚odmakali‘, preukázali svoju kvalitu, šli za víťazstvom a nakoniec boli za to odmenení gólom. Vieme, aký je postupový kľúč, ešte teda nemáme definitívu, no verím, že šesť bodov bude stačiť na postup. Bol by to obrovský úspech pre chlapcov a aj náš futbal. Bez ohľadu na to však kvalifikácia sa ešte nekončí. Aj keď sme teraz po zápase v eufórii, určite sa svedomito pripravíme na Ukrajinu a do zápasu pôjdeme rovnako svedomito ako do predošlých dvoch zápasov.“