U21 – Sokolíci ukončili októbrový zraz triumfom nad Banskou Bystricou

Utorok, 17.10.2023 14:48 | Posledná aktualizácia 17.10.2023 16:33

autor: Peter Hric, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov odohrali v utorok druhý zápas počas októbrového asociačného termínu. V neoficiálnom prípravnom stretnutí si zmerali sily s klubom najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica. Sokolíci si s ligovým súperom poradili, zdolali ho 3:0.

Tréner Jaroslav Kentoš poslal na ihrisko oproti zápasu s Poľskom takmer novú základnú zostavu. Od úvodnej minúty hral z piatkovej jedenástky len Javorček.

V 7. min po zákroku Wilbwébera na Horváta ukázal rozhodca Dzivjak na biely bod. Zodpovednosť na svoje plecia vzal už v bežiacej 8. min Čerepkai, brankár Banskej Bystrice Hruška sa hodil na druhú stranu a premiérovým gólom za dvadsaťjednotku otvoril útočník sokolíkov skóre stretnutia 1:0.

V 11. min sa dostal do dvoch šancí Depetris, ale jeho pokusy zblokoval kapitán Obert.

V 19. min si spracoval v šestnástke Tučný dlhý center, loptu si naviezol na os ihriska, vystrelil, ale jeho zakončenie nenašlo priestor troch žrdí.

V 23. min zakončoval z hranice veľkého vápna banskobystrický Depetris, ale lopta letela nad brvno.

V 33. min sa Gomola dostal s loptou až na úroveň bránkovej čiary, spätnou prihrávkou našiel hlásiaceho sa Tučného, ten okamžite vypálil, jeho strelu tečoval jeden z obrancov Dukly.

V 36. min po závare pred bránkou Surovčíka tancovala lopta na bránkovej čiare, do bezpečia ju odkopol Gomola, čo bola aj záverečná nebezpečná situácia prvého dejstva.

Do druhého polčasu vystriedal lodivod Banskej Bystrice Ščasný kompletnú základnú zostavu, kouč reprezentácie do 21 rokov Kentoš urobil v úvode druhého polčasu štyri zmeny – Javorčeka nahradil Selecký, Ujlakyho Jakubko, Horváta Marcelli a Szolgaia Mario Sauer.

Ako prví pohrozili sokolíci – v 46. min nový muž vo svätyni Dukly Trnovský tečoval zakončenie Čerepkaia na roh.

V 62. min sa oprel do lopty Köröš, do jeho strely sa hodil Nebyla a chrbtom vytlačil na roh.

Mario Sauer si v 65. min nabehol na kolmú loptu za obrannú líniu Banskej Bystrice, ocitol sa zoči-voči Trnovskému, ten však zakončenie slovenského reprezentanta zlikvidoval.

V 69. min zvýšili stav sokolíci už na 2:0Kaprálik si spracoval loptu na úrovni päťky a okolo brankára Trnovského ju poslal do siete.

V 87. min si naviedol loptu Rigo, vystrelil, tá smerovala do horných poschodí bránky, ale Trnovský sa natiahol, aký bol dlhý a vytlačil ju na roh. Z následnej akcie v 89. min Marcelli milimetrovým centrom našiel Leitnera, ktorý hlavou uzavrel skóre – 3:0.

SLOVENSKO U21 – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 3:0 (1:0)
 8. Čerepkai (z 11 m), 69. Kaprálik, 89. Leitner
Slovensko U21:
 Surovčík – Gomola (73. Šikula), Ujlaky (46. Jakubko), Obert (63. Leitner), Javorček (46. Selecký) – Szolgai (46. M. Sauer), Nebyla (73. Rigo), Veselovský (63. Gajdoš) – Horvát (46. Marcelli), Čerepkai (63. Jambor), Tučný (63. Kaprálik). Tréner: Jaroslav Kentoš
MFK Dukla Banská Bystrica:
 I. polčas: Hruška – Migaľa, Wilwéber, Pišoja – Mičuda, Guimaraes, Richtárech, Záhumenský – Považanec – Depetris, Rymarenko. Tréner: Michal Ščasný
II. polčas: Trnovský – Uhrinčať, Koros, Slebodník, Ľupták, Hanes, Klimpl, Arevalo, Maya, Kačerík, Hlinka.