ŽENY A - Lotyšsko - Slovensko 0:3

Piatok, 23.2.2024 17:17 | Posledná aktualizácia 25.2.2024 11:15
Základná jedenástka reprezentácie žien pred zápasom Ligy národov žien, baráž o zotrvanie v B divízii v Rige.
autor: Monika Jurigová, zdroj: SFZ

RIGA (TASR) - Slovenské futbalistky vyhrali v prvom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska 3:0. Odveta je na programe v utorok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave (18.00).

Slovenky potvrdzovali celý zápas úlohu favoritiek. Domáce futbalistky hrali v hlbokom bloku a nechávali tvorbu hry na svoje súperky. Favoritky mali jednoznačne navrch v držaní lopty, no nič nápaditejšie či nebezpečnejšie dlho nedokázali vymyslieť.

Víťazný gól prišiel v 62. minúte v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Na konečných 3:0 upravila z pokutového kopu Patrícia Hmírová.

Slovenky obsadili v základnej skupine B2 tretie miesto, o bod za Chorvátskom. Namiesto baráže o najvyššiu divíziu tak bojujú o udržanie sa v "béčku".

PETER KOPÚŇ (tréner Slovenska): „Plán sme mali jasný, aj sme ho napĺňali, aj keď prvý polčas bol kŕčovitý práve v poslednej tretine ihriska, kde sme to najviac potrebovali. Ale som veľmi rád, že druhý polčas sme boli sebavedomí, začali sme ešte viac vzájomne veriť, že dokážeme dať prihrávku a robiť činnosti, ako potrebujeme. Pretavilo sa to do pekných troch gólov, a veľmi sa z toho teším.“