Ženy A – Proti Rakúsku bez Vojtekovej, ale nejdeme prehrať

Posledná aktualizácia 22.2.2021 22:22
Štyrikrát sa Slovenky tešili z gólu v zápase s domácim tímom v rámci turnaja Visit Malta.
autor: JOE BORG/FA MALTA, zdroj: SFZ

SALINI (SFZ) - Zápasový vrchol februárového zrazu ženskej reprezentácie je na programe v utorok 23. februára. Na tom istom štadióne Ta Quali, kde vo štvrtok Slovenky zdolali domácu Maltu, sa stretnú s Rakúskom, ktoré je v rebríčku FIFA o 25 priečok vyššie.

“Samozrejme, bude to iný zápas. Proti Malte sme boli jasným favoritom, s Rakúskom bude kľúčové, ako sa tímy vysporiadajú s držaním lopty. Kto to zvládne lepšie, bude mať navrch,“ tréner Peter Kopúň naznačil, akým smerom sa uberajú jeho predzápasové úvahy.
O reprezentačnom tíme nášho južného suseda má dostatok informácii. “Veľmi solídne družstvo s naozaj dobrými hráčkami, ktoré je pravidelne dopĺňané mladými talentami, oporami sú predovšetkým legionárky z Nemecka a Anglicka.“
V pondelok ráno sa od našej výpravy odpojila Jana Vojteková (SC Freiburg), ako bolo vopred avizované, v súvislosti s protipandemickými opatreniami v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, do ktorých patrí aj príslušný počet dní v karanténe po návrate z cudziny.
Naopak k dispozícii sú naďalej obe hráčky pražskej Slavie Bartovičová a Šurnovská, ktoré mali po víkende rovnako odcestovať do klubu. Na základe uplatnenej výnimky však po splnení  patričných pokynov môžu dokončiť zraz slovenskej reprezentácie až do konca.

Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň poskytol po zápase s Maltou tamojšej televízii rozhovor.
autor: JOE BORG/FA MALTA, zdroj: SFZ

“Za týždeň sme nejaké zdravotné šrámy nazbierali, žiadne problémy ale neovplyvnia zloženie zostavy,“ neskrýval spokojnosť tréner. “Hrať medzištátny zápas v národnom drese si musí každá hráčka zaslúžiť! V hlave predstavu o zložení základnej jedenástky mám, ale do výkopu ešte ostáva viac ako 24 hodín, je to priestor pre definitívne doladenie zostavy,“ Kopúň nepovedal, či uplatní myšlienku dať každej hráčke z kádra nejaký hrací čas na turnaji.
“Aj keď je súper papierovo vyššie a teoreticky je favoritom, nepôjdeme do zápasu s úvahami o prehre,“ do diplomatického slovníka zabalil ambíciu zabojovať o čo najlepšie umiestnenie na podujatí Visit Malta. 

Rakúšanky v prvom stretnutí v piatok podľahli najlepšiemu tímu podujatia Švédsku 1:6 (mimochodom, duel viedlo slovenské rozhodcovské trio Valentová – Obertová, Súkeníková), takže majú na konte bod za strelený gól (podľa reglementu turnaja je takáto bodová bonifikácia za každý dosiahnutý gól, Slovensko má preto po víťazstve 4:0 priebežne 7 bodov).
“Slovenky sa v predchádzajúcich vzájomných zápasoch vždy ukázali ako nepríjemný súper,“ povedala pred stretnutím rakúska trénerka Irene Fuhrmannová. Posledný vzájomný zápas odohrali tieto tímy 17. júna 2019 a pamätá si ho dvanásť našich futbalistiek plus tréner. 
Maltský turnaj berú naše najbližšie rivalky vážne aj preto, že stále sú v hre o účasť na finálovom turnaji ME v Anglicku a o miestenku možno budú musieť bojovať v baráži, takže ostrý duel s ambicióznym súperom, za akého nás považujú, je vhodná konfrontácia.
Rakúšankam na Malte chýbajú kapitánka Schnaderbecková z londýnskeho Arsenalu a Aschauerová z Eintrachtu Frankfurt. Do kádra sa naopak vrátili uzdravené Höbingerová a Palová,  prvýkrát od novembra 2019 je v nominácii opäť Georgievová.
Hrá sa na štadióne Hiberniansu v utorok o 18:30.


Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
Ženy A
Súťaž
Turnaj na Malte
Mohlo by vás zaujímať

Ženy A – Vysvedčenie z Malty rozhodne nie je zlé

24.2.2021 00:36

Ženy A - Škoda toho inkasovaného gólu

25.2.2021 19:20

Ženy A – Ondrušovej veľký krok pre slovenský ženský futbal

18.2.2021 22:43

Ženy A – Víťazstvo za 7 bodov a 100. štart Ondrušovej

22.2.2021 07:17

Ženy A – Tréner Kopúň si želá proti Malte úspešný krok

17.2.2021 12:13

Ženy A - Odchod na Maltu, tréner sa zapotil (pri nominácii)

15.2.2021 19:45

Ženy A - Nominácia na kemp na Malte a zápasy s Maltou a Rakúskom

17.2.2021 11:58

Ženy A – Potvrdený februárový turnaj na Malte s dobrými súpermi

01.2.2021 10:44

Ženy A – Tréner Peter Kopúň ostáva pri reprezentácii: Ešte sme neskončili

30.1.2021 10:36

ŽENY A – Dominika Škorvánková: Bez osmičky by to ani nešlo

25.1.2021 16:46

Ženy A – Mária Korenčiová: Medzi najlepšími v Serii A

05.1.2021 10:26

SRWA – Tréner Peter Kopúň: Celkovo pozitívne, možno až príliš triezve

04.12.2020 08:31

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.