www.futbalsfz.sk

ŽENY A: Zraz pred odletom na Cyprus v znamení Ženskej jedenástky roka 2017

nedeľa, 25.02.2018
|
Posledná aktualizácia 25.2.2018 20:42

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Ženská futbalová reprezentácia pod vedením nového trénera Hucka sa zišla v Bratislave pred odletom na turnaj na Cypre. Večer sa hráčky a realizačný tím zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní ocenení pre laureátky ankety Ženská 11-ka roka 2017.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Ženská futbalová reprezentácia pod vedením nového trénera Hucka sa zišla v Bratislave pred odletom na turnaj na Cypre. Večer sa hráčky a realizačný tím zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní ocenení pre laureátky ankety Ženská 11-ka roka 2017.

ŽENSKÁ JEDENÁSTKA ROKA 2017

Výsledky ankety o najlepšiu ženskú jedenástku roka 2017 sme spoznali už v januári počas premiérového galavečera Grassroots SFZ. Naše najlepšie hráčky boli v tom čase odcestované na tréningovom kempe v Španielsku, a tak si ceny prevzali dnes v hoteli Gate One, kde sa zišla slovenská futbalová reprezentácia pred odletom na turnaj Women's Cup 2018 na Cypre.

Aj v tomto roku dostávali hlasy výhradne hráčky najvyššej domácej súťaže. Najpočetnejšie zastúpenie (4 hráčky) má ŠK Slovan Bratislava, 2 hráčky dodal Partizán Bardejov a ŠKF VIX Žilina, po jednej FC Nitra, Spartak Myjava a SLC Banská Bystrica.

Osem futbalistiek spomedzi víťaziek ankety si prevzali ocenenie z rúk člena VV SFZ Juraja Jánošíka a technického riaditeľa SFZ Jána Greguša. Dve z nich, Denisa Mráziková a Andrea Bogorová prevzali cenu z rúk trénera SR 19 Branislava Petroviča pred odletom ženskej 19-ky na turnaj do Turecka, útočníčka Adriana Briššová (SLC Banská Bystrica) sa ospravedlnila z pracovných dôvodov.

BRANKÁRKA: 
Veronika Matušková (ŠK Slovan Bratislava)

OBRANKYNE:
Monika Havranová (Partizán Bardejov)
Alexandra Hollá (ŠK Slovan Bratislava)
Denisa Mráziková (ŠKF VIX Žilina)
Monika Bytčanková (ŠK Slovan Bratislava)

STREDOPOLIARKY:
Martina Šurnovská (ŠK Slovan Bratislava)
Mária Mikolajová (Partizán Bardejov)
Katarína Košlabová (FC Nitra)

ÚTOČNÍČKY:
Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina)
Andrea Bogorová (Spartak Myjava)
Adriana Briššová (SLC Banská Bystrica)

autor: SFZ, zdroj: SFZ

REPREZENTÁCIA SR ŽENY

Ženská futbalová reprezentácia sa predstaví prvýkrát pod vedením trénera Ivana Hucka na turnaji Women's Cup 2018 na Cypre. S akými očakávaniami odcestuje v pondelok do Larnaky? „V prvom rade by som rád spoznal družstvo, analyzoval spôsob hry a vhodne zareagoval na prípadné nedostatky,“ odpovedal kouč Hucko a smerom k súperom doplnil: „Stretneme sa s exotickými súpermi. Videl som niekoľko zostrihov výberu Juhoafrickej republiky v kvalifikácii a takisto z priateľských zápasov. Štýl hry by som prirovnal anglickému, ostrovnému futbalu z minulosti s nakopávanými loptami. Od družstva KĽDR môžeme očakávať behavý, fyzicky náročný futbal, Maďarsko sa bude prezentovať technickou hrou. Pokúsime sa na tieto herné štýly zareagovať. Prvý zápas proti Juhoafrickej republike bude malou lotériou, určite sa zodpovedne pripravíme a urobíme všetko pre dobré výsledky,“ dodal kouč Ivan Hucko.

Slovenky sa ráno presúvajú na letisko vo Schwechate, odkiaľ naberú kurz Viedeň – Larnaka. Na turnaji na Cypre sa postupne stretnú s Juhoafrickou republikou, KĽDR a Maďarskom. Z pôvodnej nominácie vypadla pre zranenie Košlabová, ktorú nahradila Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina) a pre študijné povinnosti sa ospravedlnila Fabová, nahradila ju Michaela Moťovská (AC Sparta Praha).

PROGRAM ZÁPASOV:

28.02.2018 Juhoafrická republika - Slovensko (13:00, Paralimni)
02.03.2018 KĽDR - Slovensko (13:00, Paralimni)
05.03.2018 Maďarsko - Slovensko (18:00, Paralimni)

NOMINÁCIA

BRANKÁRKY
Mária KORENČIOVÁ (SC Freiburg)
Lucia EL DAHAIBIOVÁ (SKN St. Pölten)
Patrícia CHLÁDEKOVÁ (1. FC Saarbrücken)

HRÁČKY
Jana VOJTEKOVÁ (SC Sand)
Lucia HARŠANYOVÁ (MSV Duisburg)
Dominika ŠKORVÁNKOVÁ (Bayern Mníchov)
Lucia ŠUŠKOVÁ (Czarni Sosnowiec)
Patrícia HMÍROVÁ (Czarni Sosnowiec)
Stanislava LÍŠKOVÁ (Czarni Sosnowiec)
Patrícia FISCHEROVÁ (Czarni Sosnowiec)
Petra ZDECHOVANOVÁ (Czarni Sosnowiec)
Andrea HORVÁTHOVÁ (Czarni Sosnowiec)
Alexandra BÍRÓOVÁ (SKN St. Pölten)
Michaela MOŤOVSKÁ (AC Sparta Praha)
Ľudmila MAŤAVKOVÁ (1. FC Slovácko)
Kristína KOŠÍKOVÁ (Dukla Praha)
Diana BARTOVIČOVÁ (SK Slavia Praha)
Terézia KOVAĽOVÁ (Slovan Liberec)
Valentína ŠUŠOLOVÁ (Slovan Liberec)
Martina ŠURNOVSKÁ (ŠK Slovan Bratislava)
Mária MIKOLAJOVÁ (Partizán Bardejov)
Monika HAVRANOVÁ (Partizán Bardejov)


Peter Zeman
Značky
keywords
jedenástkaroka2017
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner