ŽENY A – Škótsko – Slovensko 1:0

Utorok, 9.4.2024 21:21 | Posledná aktualizácia 15.4.2024 07:55
Základná zostava reprezentácie žien pred zápasom kvalifikácie ME 2025 Škótsko - Slovensko (9.4.2024).
autor: Monika Jurigová

GLASGOW (SFZ) – V druhom vystúpení v kvalifikácii ME 2025 slovenské futbalistky prehrali tesne so Škótskom v Glasgowe 0:1. Zverenky trénera Petra Kopúňa mali blízko k bodu, ale nakoniec museli skloniť hlavy pred favorizovaným súperom.

Po úvodnom víťazstve nad Izraelom v Senci 2:0 prišli slovenské hráčky do Škótska dobre naladené. Tréner Peter Kopúň urobil v základnej zostave jednu zmenu, keď namiesto Diany Lemešovej vybehla na trávnik Ľudmila Maťavková.

Škótky od začiatku prebrali iniciatívu, keď Slovenky podržala brankárka Korenčiová. Postupne sa hra vyrovnala a najmä rýchlonohá Morávková robila škótskej obrane problémy. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou a po zmene strán sa obraz hry príliš nemenil. Naše futbalistky trpezlivo bránili a vpredu čakali na príležitosť. Tá sa im naskytla po výbornom prieniku Žemberyovej, ktorá našla v pokutovom území domácich voľnú kapitánku Škorvánkovú, ale tá sa napokon k zakončeniu nedostala.

Škótky mali viacero štandardných situácií a po jednej z nich slovenské družstvo inkasovalo. Hoci sa naše dievčatá snažili vyrovnať, do konca stretnutia sa im to však už nepodarilo.