WU19 - Bielorusko - Slovensko 1:2

Utorok, 9.4.2024 13:27 | Posledná aktualizácia 10.4.2024 11:34
Základná jedenástka pred zápasom 2. fázy kvalifikácie ME Bielorusko - Slovensko (1:2).
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenská reprezentácia žien do 19 rokov zdolala v záverečnom dueli na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME Bielorusko 2:1 a so 4 bodmi obsadila 3. miesto v tabuľke. Znamená to, že aj na jeseň bude slovenský tím účinkovať v elitnej Lige A. Z našej skupiny A5 postúpilo na šampionát domáce Srbsko, ktoré v rozhodujúcom zápase vyhralo nad Belgickom 2:0.

Slovenky sa ujali vedenia hneď v 1. minúte zápasu, keď nedorozumenie v bieloruskej obrane využila Darina Hrúziková. Súperky, ktoré potrebovali na záchranu v Lige A tiež vyhrať, však už v 15. minúte vyrovnali, keď presne po zemi mierila Charaščaková.

V závere zápasu zariadil tri body gólom Sára Straková a slovenský tím sa s kvalifikáciou rozlúčil víťazne.

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Lepší úvod sme si nemohli predstaviť, vyhrávať od 1. minúty v takom dôležitom zápase. Ten gól nám však skôr uškodil, ako pomohol. Začali sme mať ťažké nohy, všade sme mali ďaleko, neskoro sme dostupovali. Súper začal nakopávať lopty a nevedeli sme sa z toho dostať. Celý prvý polčas sme boli veľmi nepresní, dostali sme aj vyrovnávajúci gól. Samozrejme, cez prestávku sme si niečo povedali, trošku sme to upokojili, aj keď výkon z našej strany nebol taký, ako sme si predstavovali. V závere sa ukázala sila kolektívu, čo je dôležité, že by to malo presne v takýchto ťažkých momentoch fungovať. V druhom polčase bolo vidieť, že dievčatá chcú a idú za víťazstvom.“