Kvalifikácia ME 2014: Slovensko "17" - Island "17" 2:4

Nedeľa, 22.9.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 24.10.2017 09:28

VOLGOGRAD (SFZ/uefa.com) - Tím Ladislava Pecka neudržal polčasové vedenie a prehral aj v druhom zápase kvalifikačného turnaja

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov (*1997) prehrali aj v druhom zápase v 10. skupine 1. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie. Zverenci Ladislava Pecka nestačili v ruskom Volgograde na islandských rovesníkov (2:4) a po dvoch dueloch nemajú na konte nijaký bod. Mladí Slováci prehrávali vo Volgograde 0:1, ale dvoma gólmi získali polčasové vedenie 2:1. Ostrovania však troma presnými zásahmi v druhom polčase otočili vo svoj prospech a na konte majú už štyri body.

Mladí Slováci ukončia účinkovanie na turnaji vo Volgograde ešte duel proti Azerbajdžancom (štvrtok 26. septembra). Do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2014 postúpia najlepší dvaja z trinástich kvalifikačných skupín úvodnej fázy a k nim sa pridá aj najúspešnejší tím z tretích miest.

Slovensko "17"- Island "17" 2:4 (2:1)

Góly: 24. Gorelčík, 40.+ Krč - 55. a 79. Larusson, 15. Einarsson, 61. A. Gudmundsson
ŽK: 37. Ďurek - 78. A. Gudmundsson
R: Jakimovksi - Karakolev (obaja Macedónsko), Dančenko (Rusko)

SLOVENSKO"17": Dovičovič - Szalay (10. Fertaľ), Michlík (62. Kondrlík), Kubrický (10. Včelka), Ďurek - Kopičár, Krč - Hric, S. Mráz, Špalek - Gorelčík. Tréner: Ladislav Pecko

ISLAND "17": Bjorvingsson - Scheving, Sigthorsson, Vidarsson, Hauksson, Einarsson, Bjarnason, Karlsson (54. Gunnarsson), A. Gudmundsson, Helgason (52. Larusson), Haldorsson (49. Hjaltested). Tréner: Thorlákur Árnason