WU 17 – Odvetný zápas s víťazstvom 1:0 nad Gréckom

Piatok, 15.9.2023 17:00 | Posledná aktualizácia 16.9.2023 07:59

zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ/TOMÁŠ EMRICH) - V odvetnom stretnutí v rámci priateľských zápasov v dunajskostredskej MOL Akadémii zaznamenali Slovenky víťazstvo 1:0, víťazný gól zaznamenala po hodine hry hráčka trnavského Spartaka Michaela Pekárová.

Už v 2. minúte zápasu mierila po chybe v rozohrávke Grékyň tesne vedľa Eva Pálková. O chvíľu zakončila po akcii z ľavej strany Victoria Havalec, ale obrankyňa Theodorakiová odkopla v poslednej chvíli loptu z bránkovej čiary. Po aktívnom úvode zo strany našich dievčat sa hra vyrovnala, hral sa prevažne futbal medzi šestnástkami s množstvom osobných súbojov, ale bez vážnejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. Po prvom polčase tak bol stav medzi ženami Slovenska a Grécka do 17 rokov bezgólový 0:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Jelšic dve zmeny, keď Victoriu Havalec a Evu Havírovú nahradili Emily Suchoňová a Melánia Glodová. V 50. minúte pokryla grécka brankárka Petalotiová strelu Matildy Slukovej. O štyri minúty sa po prihrávke Suchoňovej predierala do zakončenia Pekárová, ale brankárka Petalotiová v spolupráci s obrankyňou Bartzakliovou zabránili gólu a následnú strelu Glodovej ukryla gólmanka Grékyň do rukavíc. Na druhej strane ihriska včas skvele vybehla brankárka Rabčanová a zmarila zakončenie Argyriouovej a zakrátko minula grécku bránu strela Bučkovej. 58. minúta priniesla hlavičku striedajúcej Melánie Glodovej, ktorá letela tesne vedľa, no 61. minúta znamenala prvý gól v zápase, keď priamy kop Simony Horváthovej grécka brankárka vyrazila len pred seba a pohotová Michaela Pekárová dorazila loptu do siete – 1:0. V 68. minúte chytila pozorná Rabčanová tečovanú strelu Vlachouovej a na druhej strane odkopla brankárka Petalotiová loptu do bezpečia pred rýchlonohou Pekárovou. V 72. minúte skvele reflexívne vyrazila gólmanka Rabčanová strelu Ioanny Ntatisovej po rohovom kope. V záverečnej štvrťhodine si naše dievčatá vedenie postrážili a tak zdolali rovesníčky z Grécka aj druhýkrát, tentoraz najtesnejším rozdielom 1:0.

HLAS PO ZÁPASE:

JOZEF JELŠIC (tréner Slovenska 17): „ Dnes to bolo pre nás veľmi náročné, pretože nie sme zvyknutí hrať dva zápasy v tak krátkom čase. Navyše k tomu prispelo v stredu teplo, takže dnes bol rozbeh do stretnutia náročný, nevedeli sme sa dostať do tempa. Súper bol veľmi aktívny, agresívny a to nám robilo veľký problém. Druhý polčas sme trošku zmenili štýl našej hry, baby ožili, dali sme jeden gól a sme spokojní s víťazstvom.“