Kanonieri a internacionáli jedno sú

Posledná aktualizácia 28.8.2020 10:36
Výkonný riaditeľ Klubu ligových kanonierov Tomáš Medveď (vľavo) a manažér tímu internacionálov Ladislav Petráš podaním rúk stvrdili dohovor o tesnej spolupráci oboch združení, zastrešovaných SF.
autor: LUCIA PETRINCOVÁ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) –  Pod strechou Slovenského futbalového zväzu fungujú ako Klub ligových kanonierov (KLK), tak aj tím internacionálov a pri mnohých akciách majú na sebe ten istý dres tí istí ľudia. Medzi kanoniermi sú internacionáli, medzi internacionálmi kanonieri, logicky si dve futbalové združenia podali ruky a už nielen symbolicky.

“Dokopy sme silný výber, individuálne máme kádre, ktoré sa zapísali do histórie nášho futbalu,“ povedal pri potvrdení ešte tesnejšej spolupráce manažér internacionálov, legendárny Ladislav Petráš. “Zápasy, ktoré mužstvo kanonierov absolvuje, sú skvelou propagáciou toho najlepšieho, čo slovenský futbal vydal. Lenže aktívnych kanonierov dostať do jednej nominácie nebýva vždy jednoduché v dostatočnom počte, spolupráca s internacionálmi napomôže dobrej veci, veď aj tento tím má svoj bohatý program,“ reagoval výkonný riaditeľ KLK Tomáš Medveď.

Slovo dalo slovo, hlavy dvoch združení s rovnakou filozofiou a v mnohom aj s rovnakým výstupom pri rannej kávičke vyhútali vzájomné prepojenie. “Aj preto, že  naše členské základne sa v mnohých menách prekrývajú, bolo skladanie spoločných styčných bodov programu činnosti kanonierov aj internacionálov rýchle. Zoznam plánovaných zápasov, besied a ďalších podujatí, na ktorých sa tieto futbalové veličiny predstavia vo farbách SFZ sme orámovali spoločným projektom KLK a internacionálov,“  hovorili striedavo Petráš a Medveď o jednej téme.

Legendárny Bača tak dostal k ruke mladšieho strelca, ktorý pokryje otravnú administratívu pri príprave akcií, spoločne potom zostavia nomináciu na každé podujatie. “Pre zberateľov pripravujeme spoločný plagát, na ktorý sa budú podpisovať chalani na ňom vyfotení a myslíme si, že ak by niekto pozbieral autogramy všetkých, čo na ňom budú, tak to bude artefakt hodný vystavenia v múzeu,“ hodil fanúšikom slovenskej futbalovej histórie rukavicu Tomáš Medveď.

Ak zas nezasiahne osud v podobe nového vírusu, už v septembri sa kanonieri a internacionáli predstavia na prvej spoločnej akcii. Stojí za to zúčastniť sa na nej...

Značky
Osoba
Ladislav Petráš
Osoba
Tomáš Medveď
SFZ
Klub ligových kanonierov
SFZ
tím internacionálov
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.