www.futbalsfz.sk

SLOVENSKO – ZOMREL LEKÁR MILAN MASARYK

pondelok, 10.09.2018
|
Posledná aktualizácia 10.9.2018 19:23

TRENČÍN (SFZ) – Vo veku nedožitých 70 rokov zomrel v nedeľu po ťažkej chorobe 9. septembra známy lekár MUDr Milan Masaryk.


TRENČÍN (SFZ) – Vo veku nedožitých 70 rokov zomrel v nedeľu po ťažkej chorobe 9. septembra známy lekár MUDr Milan Masaryk.

Bol „vianočné dieťa“ (nar. 25. 12. 1948 v Sabinove) a od mala ho priťahovalo všetko, čo robí život lepším. Celkom logicky jeho štúdia smerovali k profesii, ktorá mu bola ako šitá na mieru – vyštudoval všeobecné lekárstvo na Univerzite Karlovej v Prahe a tak liečil telesné schránky, no ľudským prístupom, dobrým slovom a múdrosťou aj poranené duše.
Nielen trenčianska verejnosť ho dobre poznala ako dlhoročného riaditeľa Vojenskej polikliniky v meste, celá futbalová rodina o ňom vedela ako o lekárovi v trenčianskom klube  - začal v Ozete Dukla, neskôr bol v Laugariciu aj v AS. V roku 2016 mu udelili ocenenie „Špeciálna cena“ za celoživotné odovzdanie sa futbalu v Trenčíne. Pôsobil aj pri reprezentácii do 21 rokov, bol lekárom v realizačnom tíme trénera Grigu.
Jeho rukami prešli desiatky hráčov, radami a liečbou sa riadili stovky pacientov, bol ľudským požehnaním pre svojich priateľov. Rozhladený, vtipný, zábavný, uznávaný, rešpektovaný a vždy ľudský pevný chlap prehral najdôležitejší zápas v nedeľu. Dlhá choroba ho vyčerpala, odišiel, ale futbalovú rodinu neopustil. Spomienka na neho bude vždy prítomná.
Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka s doktorom Milanom Masarykom bude v piatok 14. septembra o 14:00 na cintoríne Trenčín - Juh.


Peter Šurin
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner