SR 16 – Odveta s Čechmi: výkon trochu lepší, výsledok rovnaký

Štvrtok, 17.10.2019 14:25 | Posledná aktualizácia 17.10.2019 16:10
Českí futbalisti mali navrch, vo všetkom boli vyššie, situácia po rohu je príznačná.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

NIVNICE (SFZ) – V druhom vzájomnom zápas s českými rovesníkmi podala reprezentačná šestnástka o kúsok lepší výkon ako v utorok v Dubnici, konečný výsledok bol však rovnaký – prehra 0:2.

Cieľ sokolíkov bol pochopiteľný, odčiniť herný výpadok aj rezultát z prvého stretnutia pred dvoma dňami. Tréner Bažík postavil osem nových hráčov do základu a prvý dojem z vystúpenia tímu bol predsa len o niečo lepší. Hráči pôsobili disciplinovanejšie, odhodlanejšie, dôslednejšie pri každej činnosti, na druhej strane však boli domáci stále o kus pred nami. Prioritne v rýchlosti – pohybu i myslenia.

V 13. min slovenská obrana neustrážila pri štandardke Nováka, lopta sa našťastie odrazila od ľavej žrde, pri tvrdej strele Jurčenka sa istotou prezentoval Vasiľ. Jednu z dvoch striel mimo brány Urbana v I. polčase vyslal Demjanovič po takmer polhodine hry, do prestávky ho ešte napodobnil hlavičkou Jaššo, inak sme v ofenzíve nepredviedli nič. Domáci naopak, Vasiľa preverili Novák a dorážkou Mašeka, náš brankár však dvakrát obstál, nestačil zasiahnuť len raz. V 39. min po krídle ušiel ľahko Ambros, naservíroval spoluhráčom pred slovenskú bránu a z troch českých možností zakončil Zapletal, skoro osamotený kúsok od našej brány...

Aj po prestávke Česi dominovali už skôr zmieneným lepším pohybom a rýchlejším myslením, Vasiľ sa zapotil pri pokuse Mašeka, potom si zakombinovala dvojica Mašek – Novák, ale náš brankár sa držal. V 62. min zakončil Ambros, muž s číslom 1 bol skutočne jednotkou slovenského tímu a loptu za seba nepustil. O desať minút však kapituloval, spoza šestnástky sa oprel do strely Jurčenko, ľahký teč pomýlil brankára a Česi viedli 2:0.

Poslednú desaťminútovku sa ešte dosť behalo, ale kým domáci už len kontrolovali dianie, naši na ohrozenie Urbana nedočiahli, jediný druhopolčasový strelecký pokus Grigera sa medzi žrde nevošiel.

ČESKO 16 – SLOVENSKO 16 2:0 (1:0)
39. Zapletal, 70. Jurčenko.
Rozhodovali: Černý – Líkař, Vejtasa (všetci Česko) – 250 divákov.
ČESKO 16: Urban – Hruška (52. Kukučka), Samek, Beránek (52. Vach), Kutík – Zoicas - Ambros (75. Michl), Novák, Mašek (52. Grygar), Zapletal – Jurčenko (71. Šmiga). Tréner: Petr Havlíček.
SLOVENSKO 16: Vasiľ – Rusnák, Szolgai, Jaššo, Kachnič – Sauer (67. Juritka), Kukulský (41. Gellér), Demjanovič (62. Mičuda)– Repa (55. Záhradník), Griger, Bortoli (62. Gajdoš). Tréner: Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 16): “Chceli sme si napraviť reputáciu po utorkovej domácej prehre. Hlavne v prvom polčase boli niektoré úseky hry, s ktorými môžeme vyjadriť aspoň malú spokojnosť, no opäť sme urobili sériu chýb pred prvým inkasovaným gólom. Po prestávke sme si vytvorili jednu šancu, ale to bolo malo. V oboch zápasoch sme dostali od Čechov lekciu z agresivity, nasadenia a celozápasovej koncentrácie. Nemôžeme vešať hlavu, naopak, musíme makať viac ako doteraz...“