SR 17 – Mladíci v príprave zdolali Švédov. Kouč Bažík: O gól sme boli lepší

Streda, 5.9.2018 08:15 | Posledná aktualizácia 6.9.2018 11:10

SKALICA (SFZ) – Futbalisti Slovenska z reprezentácie do 17 rokov v prípravnom dueli zdolali v Skalici Švédov 1:0. O víťazstve rozhodla premenená penalta Tomáša Suslova. Sedemnástka nastúpi na odvetu vo štvrtok o 12.00 opäť v Skalici.

Zverenci trénera Mareka Bažíka majú za sebou Bannikovov memoriál , kde obsadili štvrté miesto  a dva zápasy doma so Švédskom budú zaverečnou previerkou pred kvalifikáciou o postup na ME.

Mladíci predviedli dobrý výkon a v 45. minúte premenil nariadenú penaltu Tomáš Suslov.

Štvrtkový duel sledujte naživo

SLOVENSKO 17 – ŠVÉDSKO 17 1:0
Gól: 45. Suslov (z pok. kopu)
ŽK: Mojžiš - Sundgren
Rozhodoval: Dohál
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara, Leitner, Capko, Javorček – Nebyla (83. Prášek), Hornyák, Mojžiš (70. Šviderský) – Szetei (77. Leitl), Čerepkai (70. Rosenberger), Suslov (77. Majkút). Tréner: Marek Bažík
ŠVÉDSKO 17: Dovin (7. Jörgensen)– Widell (67. Sundgren), Eile, Collander (67. Milovanovič) (82. Safari), Kahed (67. Carström), Prica, Landsten, Elanga, Jansson, Olsson, Ali. Tréner: Christofer Augustsson.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, náročný súper, čo sa aj potvrdilo. Myslím si, že 60-65 minút nša hra spĺňala parametre, hrali sme to, čo sme chceli. Treba brať do úvahy, že zápas sa vždy rozbije striedaniami, nechcem povedať, že naši striedjaúci hrali zle, ale je to už rozdiel. V závere sme mali aj šťastie, ale o ten jeden gól sme boli lepší. Musíme sa dobre pripraviť na štvrtkový zápas.“