SR 17 - Prehra na poučenie

Štvrtok, 26.9.2019 12:50 | Posledná aktualizácia 27.9.2019 12:04
Adam Gaži (č. 11) mal za stavu 0:0 veľkú šancu nakloniť misky váh na slovenskú stranu, nedal.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) - Reprezentačná sedemnástka v odvetnom zápase s chorvátskymi rovesníkmi nezopakovala výkon ani výsledok (3:1) z utorka, prehrala 0:1.

Výrazne pozmenené zostavy - v našej deväť nových mien v porovnaní s utorkom - predviedli aj iný futbal. Predovšetkým v I. polčase sa hralo najmä v strede ihriska, s väčším držaním lopty hostí. Sokolíci prehrávali súboje, ľahko strácali loptu, v hre nebol dostatok kreavity a nápadov, ťažko sme otvárali priestor a dostávali sa do predfinálnej a už vôbec nie finálnej fázy útokov. Na strane našich aktív bola jedna strela (Šmatlák), na chorvátskej dve na bránu, jedna mimo a štyri rohy.

Polčasové vstupy oboch trénerov do zostavy a pohovory v kabínach sa odrazili na lepšom futbale z oboch strán. Na našej potiahol Demitra akciu, nezakončul, lebo si loptu príliš predkopol (57. min), kombináciu Kotlára s  Bombíkom prerušil obranný zákrok, po ktorom lopta tesne minula bránu hostí (69.), Gaži sa po jamborovom yvsunutí ocitol sám pred Figanom, ale nemal priestor ho podstreliť (76.), znova Demitra si spravil pozíciu a vypálil do „vinkla,“ skvele zasiahol brankár (78). Na opačnej  strane vystrelil nebezpečne Ivanovič (60.) a v 80. min zasekol v šestnástke Kanižaj, finálnu prihrávku zasiahol v sklze rukou Kopásek a kopala sa jedenástka. Baláž sa vytiahol a Barišičovi pokus zneškodnil! Lenže Chorváti skúšali aj ďalej a v 88. min poslal center z priameho kopu Šaranič na hlavu vysokého Barišiča a ten poslal loptu tesnúčko k žrdi - 0:1.
Gól znamenal našu prehru, zápas zase množstvo poučení, z ktorých sa dá do 1. kola kvalifikácie mnohé napraviť.

SLOVENSKO 17 - CHORVÁTSKO 17 0:1 (0:0)
Gól:
88. Barišič.
Rozhodovali: Nemček - Košecký, Poruban - 200 divákov.
SLOVENSKO 17: Baláž - Kopásek, Mazanovský (46. Lehotský), Molčan, Mičák (64. Šikula) - Čongrády (73. Urgela), Šmatlák (46. Gaži), Oravec (81. Sečanský) - Macejko (64. Kotlár), Michalec (46. Demitra), Bombík (73. Jambor). Tréner: Branislav Fodrek.
CHORVÁTSKO 17: Frigan - Zeco (61. Pobi), Pelivan, Cvijanovič (61. Katinič), Letaj (90+. Braun) - Čubelič (78. Brkljača), Duvnjak - Bilič, Šaranič, Ivanovič (61. Kanižaj)- Šimič (61. Barišič). Tréner: Tomislav Rukavina.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): “Odlišný zápas ako ten pred dvoma dňami. Nastúpili noví hráči, s  inou psychikou, prejavilo sa to aj na hre. Prvý polčas bol bez šancí, my sme v ňom strácali ľahko priveľa lôpt, po prestávke to bolo obojstranne lepšie, nebezepčnejší boli hostia, ale šance sme mali aj my. Keď sme bez ujmy prečkali situáciu s pokutovým kopom, vyzeralo to na bezgólovú remízu, napokon sme však raz predsa inkasovali. Takže to bol napokon zápas o prvom góle... Máme za sebou dvojzápasovú generálku na kvalifikáciu a na 95 percent vieme, ako bude vyzerať naša nominácia na tento turnaj.“