SR 17 – Skvelý štart na Bannikovovom memoriáli: Chlapci zdolali Bielorusko

Pondelok, 26.8.2019 17:25 | Posledná aktualizácia 29.8.2019 16:41

autor: Róbert Tomaschek, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia do 17 rokov v prvom zápase na turnaji Bannikovov memoriál v Kyjeve vyhrali s Bieloruskom 2:1. Už v utorok o 16.00 nášho času nastúpia zverenci trénera Branislava Fodreka proti rovesníkom z Turecka.

BIELORUSKO 17 – SLOVENSKO 17 1:2 (0:2)
46. Latsykov – 14. Šnajder, 23. Kotlár.
ŽK: Lehotský.
SLOVENSKO 17: Danko – Boledovič (74. Molčan) , Mazanovský, Szalma (46. Kóša), Smith (46. Lehotský) – Kudlička (46. Veliký), Sečanský (74. Šmatlák), Šnajder (62. Bobrovský) –Demitra (62. Hasoň), Božik (46. Švec), Kotlár (52. Kaňuch). Tréner: Branislav Fodrek.

HLAS TRÉNERA
BRANISLAV FODREK (tréner SR 17): „Odohrali sme dobrý zápas s veľmi nepríjemným súperom, ktorý mal navrch výškovo a fyzicky, hrozil hlavne po štandardných situáciách. V prvom polčase sme súpera kombinačne prehrávali, dali dva krásne góly a zápas sme mali pod kontrolou. Zlom nastal na začiatku druhého polčasu, keď sme mohli zvýšiť na 3:0 no v čistej šanci sme zlyhali a o minútu sme po rohu inkasovali. Zápas bol otvorený až do konca, súper zahrával veľké množstvo štandardných situácií, z čoho sme sa dostali pod tlak, no chlapci svojou obetavosťou dotiahli zápas do víťazneho konca. To nás teší a už myslíme na druhý duel proti Turecku.“

Druhý zápas: Turecko - Litva 1:1