SR 17 – Vstup do turnaja na Ukrajine našim nevyšiel. Podľahli domácemu tímu

Streda, 15.8.2018 19:00 | Posledná aktualizácia 21.8.2018 15:23

KYJEV (SFZ) – Futbaloví reprezentanti do 17 rokov vstúpili do Bannikovovho memoriálu v Kyjeve prehrou. Domácemu výberu Ukrajiny podľahli 0:2. Už vo štvrtok nastúpia o 17.00 proti reprezentácii Gruzínska.

Duel na Ukrajine bol premiérou na lavičke pre trénera Mareka Bažíka. Mladíci sa pod novým kormidleníkom chceli vytiahnuť a proti domácim obhajcom trofeje udržali prvý polčas bezgólový stav.
Prvý raz udreli Ukrajinci v 63. minúte, keď sa presadil Sudakov a v poslednej 80.  minúte uzavrel skóre duelu Kobak.
Zverenci trénera Bažíka už vo štvrtok nastúpia na druhý duel proti Gruzínsku a v sobotu uzavrú skupinovú fázu stretnutím s Litvou.
UKRAJINA 17 – SLOVENSKO 17 2:0
Góly: 63. Sudakov, 80. Kobak
ŽK: Hlušach – Obert, Pekár, Uhľár
Rozhodoval: Doroš (Ukr.)
UKRAJINA 17: Neščeret - Ehbudžhuo, Emere, Zabarnij, Vyvčarenko, Sudakov, Solovijov, Isadčenko, Bližničenko, Hončaruk, Hlušach. Tréner: Volodymyr Ezerskij
SLOVENSKO 17: Surovčík – Tandara, Uhľár, Obert, Javorček – Prášek – Javro (41. Hornyák), Mojžíš (71. Rosenberger) – Szetei (71. Majkút), Čerepkai (64. Matos), Pekár (56. Selecký). Tréner Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): „Ukrajina vyhrala zaslúžene, bola lepšia hlavne v defenzíve, v nasadení, v osobných súbojoch a v hre smerom dopredu. Chlapcom nemožno uprieť snahu s výsledkom niečo spraviť, no mali sme počas zápasu len jednu vážnejšiu šancu v podaní Adriána Mojžíša. Musíme sa poučiť, zajtra dáme šancu druhým chalanom a ideme sa v zápase s Gruzínskom pobiť o lepší výsledok.“

Druhý zápas: Gruzínsko - Litva 2:1