Elite Round WU19 - Slovenky na úvod podľahli favorizovaným Nemkám 0:8

Utorok, 3.4.2018 17:44 | Posledná aktualizácia 4.4.2018 07:47

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – V prvom zápase slovenských reprezentantiek do 19 rokov na kvalifikačnom turnaji Elite Round o ME 2018 vo Švajčiarsku sa zrodila prehra našich futbalistiek proti favorizovaným Nemkám 0:8. Niekoľkými skvelými zákrokmi sa však prezentovala slovenská brankárka Denisa Mochnacká, ktorá chytila viacero čistých šancí súperiek.​​​​​​​

SLOVENSKO WU19 – NEMECKO WU19 0:8 (0:1)
27., 67., 81. a 85. Stolzeová (posledný z 11 m), 63. Krumbiegelová, 72. Lemešová (vl.), 83. a 85. Oberdorfová
R: Morais (Lux.) – Cremer (Bel.), Koutsoumpou (Gre.).
Slovensko WU19: Mochnacká – Mráziková, Lemešová, Gmitterová, Lukáčová – Dianišková, Kopčová – Žemberyová, Bieliková (90.+ Ščasnárová), Mráziková (81. Pirťanová) – Bogorová (15. Tesáková).
Nemecko WU19: Johannesová – Nüskenová (65. Sakarová), Hechlerová, Kautová – Krumbiegelová, Chmielinskiová (46. Ebertová), Lohmannová, Oberdorfová, Wittjeová (46. Lührssenová) – Kösslerová, Stolzeová.

Prvých dvadsať minút mali viac z hry favorizované nemecké hráčky, ale do žiadnej veľkej šance sa nedostali. Jediný zaujímavý moment na trávniku sa odohral v 9. minúte, keď sa zranila slovenská útočníčka Andrea Bogorová. Vystriedala ju Kristína Tesáková. Nemecký stroj sa postupne rozbiehal a súperky si začali vytvárať šance. V 25. minúte potiahla po pravej strane loptu Paulina Käte Krumbiegelová, vystrelila na slovenskú bránku, ale skvelý zákrok predviedla naša brankárka Denisa Mochnacká. O minútu neskôr sa už Nemky tešili z presného zásahu. Anna-Lena Stolzeová si vybojovala loptu, dostala sa do šance a prízemnou strelou skórovala. Nemecké futbalistky tlačili aj naďalej. V 29. a 41. minúte nastrelili favoritky stretnutia žrď. V nadstavenom čase pohrozili aj slovenské reprezentantky. Do úniku sa dostala Laura Žemberyová, ktorú Nemky zastavili až za cenu faulu. Z priameho kopu vystrelila na bránku Diana Lemešová, ale jej pokus skončil v rukách brankárky Stiny Johannesovej.

Aj do druhého polčasu aktívnejšie vstúpili Nemky. Už v 48. minúte vystrelila na bránku Lida Ebertová. O ďalšiu minútu vyskúšala pozornosť Mochnackej Krumbiegelová. V 57. minúte zahrávali Nemky priamy kop. Loptu poslala do šestnástky Ebertová. Napokon po závare skončila mimo bránky. V 63. minúte zahrávala ďalší priamy kop Nina Lührssenová a loptu do siete usmiernila z prvej Krumbiegelová. V 65. minúte sa opäť zaskvela Mochnacká, ktorá zoči-voči kryla pokus naraz dvoch zakončujúcich Nemiek Stozleovej a Krumbiegelovej. Stolzeová bola pri chuti aj naďalej. V 67. minúte si spracovala v šestnástke loptu a z otočky ju poslala do bránky. V 70. minúte z malého vápna zakončovala Lena Oberdorfová, ale s jej pokusom si poradila Mochnacká. V 72. minúte sa opäť tešili Nemky, keď si dala vlastný gól Diana Lemešová. O minútu neskôr sa do samostatného útoku dostala Laura Žemberyová, lenže jej pokus kryla brankárka Stina Johannesová. V 81. minúte zavŕšila Stolzeová hetrik. V 83. minúte sa opäť z gólu tešili Nemky, za ktoré skórovala kapitánka Oberdorfová. O dve minúty neskôr faulovala v šestnáskte jedna z našich hráčok a na 0:7 štvrtým gólom v stretnutí upravila Stolzeová. Skóre stretnutia uzatvorila v 88. minúte kapitánka Nemiek Oberdorfová. Ďalší zápas čaká Slovenky o 17.00 hod. v piatok, keď v Senci privítajú Angličanky.V druhom utorkovom zápase 2. skupiny sa zrodila výhra Anglicka nad Izraelom 4:1.

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner):
 "Boli sme spokojní s prvým polčasom, keď dievčatá hrali, to čo sme si povedali. V druhom polčase už bolo vidieť, že nám došli fyzické sily a ukázali sa naše slabiny. Pridala sa k tomu aj psychika a výsledok je taký, aký je. Počas prestávky som dievčatám povedal, že zápas sa hrá do konca a nie na polčas. Už cez prestávku som poukazoval na chyby, po ktorých nás súper ohrozoval. Bohužiaľ, fyzická pripravenosť našich hráčok nie je na takej úrovni, aby sme sa mohli konfrontovať s takýmto kvalitným súperom."