FUTSAL – Nemcov odstavil zákrokmi i víťazným gólom brankár Kušnír!

Pondelok, 9.10.2023 19:15 | Posledná aktualizácia 10.10.2023 07:21
Je tam! K autorovi  gólu Markovi Belaníkovi (4) pribiehajú s gratuláciou Martin Směřička (7) a brankár Marek Kušnír (20), neskorší hrdina.
Je tam! K autorovi gólu Markovi Belaníkovi (4) pribiehajú s gratuláciou Martin Směřička (7) a brankár Marek Kušnír (20), neskorší hrdina.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

LEVICE (TASR, šur) - Slovenskí futsaloví reprezentanti sa dočkali vo štvrtom zápase v elitnom kole kvalifikácie MS 2024 prvého víťazstva. V levickej športovej hale vrátili Nemecku štvrtkovú prehru rovnakým skóre, po výsledku 4:3 sa posunuli v priebežnom poradí  C-skupiny na 3. miesto a udržali si teoretickú šancu na postup na šampionát do Uzbekistanu.

Slováci sa od začiatku zápasu snažili presadiť v útoku, dlho však nedokázali nájsť dieru v defenzíve súpera, ktorá pracovala veľmi organizovane. Postupne si však domáci začali vytvárať šance a v 11. min Belaník parádnou strelou z diaľky otvoril skóre. Berkyho zverenci pokračovali v útočnom snažení a o sedem minút Čeřovský zvýšil na 2:0. Krátko po prestávke upravil volejom Drahovský na rozdiel troch gólov a osud zápasu sme mali vo svojich rukách.

Nemci však päť minút pred koncom vsadili na hru vabank. V pätici bez brankára znížili v 36. minúte penaltou Saglama. Nielen pri jej odpísakní, ale aj po niekoľkých ďalších rozhodnutiach macedónskych rozhodcov bola slovenská strana – na palubovke aj na tribúne – jemne povedané v rozpakoch...

- #futsal_SVK-GER

Slováci mali päť akumulovaných faulov a po žltej karte Došu dostal súper možnosť zahrávať ďalšiu penaltu. Z nej Sözer znížil na rozdel gólu.

Presne 65 sekúnd pred koncom vzal osud duelu do svojich rúk brankár Kušník , ktorý viackrát zasiahol pri svojich troch žrdiach, zachytil prihrávku a strelou cez celé ihrisko dostal Slovensko opäť do dvojgólového vedenia. Lenže v poslednej minúte mali Nemci po prísne posúdenom faule Došu ďalšiu šancu na priamu strelu z 10 metrov a Sözer svojím druhým gólom skorigoval náš náskok. Posledné sekundy boli nervózne, loptu stratilo jedno i druhé mužstvo, skóre sa už nezmenilo.

Najbližšie sa slovenskí futsalisti predstavia v kvalifikácii 14. decembra v Lavale proti domácemu Francúzsku.

SLOVENSKO - NEMECKO 4:3 (2:0), góly: 11. Belaník, 17. Čeřovský, 23. Drahovský, 39. Kušník - 37. a 40. Sözer, 36. Saglam.
SLOVENSKO: Kušnír (Oberman) - Rick, Bačo, Kozár, Drahovský - Vaktor, Belaník, Směrička, Ostrák, Greško, Zaťovič, Doša, Čeřovský.

Zápas 4. kola Chorvátsko - Francúzsko sa hrá v utorok 10. októbra.