MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Žilinský kraj víťazom 19. ročníka Pohára Karola Poláka

Štvrtok, 22.6.2023 06:49 | Posledná aktualizácia 22.6.2023 07:06

autor: Marek Vaščura, zdroj: SFZ

SPIŠSKÁ NOVÁ VES (SFZ) – Víťazom majstrovstiev Slovenska Centier pre deti a rodiny, pod názvom Pohár Karola Poláka, sa stal výber Žilinského kraja. Žilinčania tak obhájili minuloročné prvenstvo, finálový turnaj sa uskutočnil v dňoch 20.-21. júna 2023 v Spišskej Novej Vsi.

Titul Majstra Slovenska detských domov vo futbale získal po roku opäť Žilinský kraj. Vo finále Pohára Karola Poláka zdolali Žilinčania Košický kraj 3:1, keď v semifinále deklasovali svojho súpera a Výber Nitrianskeho kraja zdolali vysoko 8:0. Na bronzovej priečke sa umiestnili rovnako ako v minulom roku Trnavčania. V súboji o tretie miesto zdolali kvalifikanta zo semifinálového turnaja v Senci, výber Nitrianskeho kraja 5:0, v semifinále finálového turnaja nestačili na neskoršieho finalistu, výber Košického kraja, ktorému podľahli 1:4.

Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený Sebastián Fobel z výberu Žilinského kraja, cenu pre najlepšieho strelca si prevzal z rovnakého družstva Denis Pokorný a najlepším hráčom turnaja bol vyhodnotený Alexander Lalik z výberu Košického kraja.

Organizátori premiérovo venovali pre členov kádrov vo veku nad 18 rokov (z každého družstva dvaja hráči alebo hráčky), školenie na trénerskú licenciu Grassroots Leader. Spolu tak sedem chlapcov a jedno dievča bude môcť absolvovať trénerský kurz, po ktorom nadobudne licenciu trénera Grassroots Leader, a budú môcť trénovať mladšie deti v ich centrách.

Turnaj s názvom „Pohár Karola Poláka“ je súťažou krajských tímov Centier pre deti a rodiny vo futbale, záverečný turnaj sa tretíkrát v rade uskutočnil v Spišskej Novej Vsi za účasti štyroch finálových tímov. Zakladateľom projektu bola športová komentátorská legenda Karol Polák, turnaj podporuje odborný garant projektu Slovenský futbalový zväz, generálnym partnerom súťaže je spoločnosť Nestlé.