KL – DAC triumfoval v prvom dueli 1. predkola nad Dila Gori 2:1

Štvrtok, 13.7.2023 21:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2023 13:50
Na snímke sprava Ammar Ramadan (DAC) a Alef Santos (Gori) bojujú o loptu v úvodnom zápase 1. predkola Konferenčnej ligy DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori v Dunajskej Strede vo štvrtok 13. júla 2023.
autor: Edmund Örzsik, zdroj: TASR

DUNAJSKÁ STREDA (TASR) - Futbalisti DAC Dunajská Streda triumfovali v úvodnom domácom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy nad Dila Gori 2:1. Odveta je na programe o týždeň 20. júla v Gruzínsku.

Na snímke zľava Nikola Krstovič (DAC) a Romanik Etou (Gori) v hlavičkovom súboji o loptu v úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL)  DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori v Dunajskej Strede vo štvrtok 13. júla 2023. FOTO TASR - Edmund Örzsik

- Slovensko šport futbal EKL prvé predkolo
- Európska konferenčná liga 1. predkolo prvý zápas
-  DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori TTX
Na snímke sprava Ammar Ramadan (DAC) a Alef Santos (Gori) bojujú o loptu v úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL)  DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori v Dunajskej Strede vo štvrtok 13. júla 2023. FOTO TASR - Edmund Örzsik

Na snímke sprava Matej Trusa (DAC) a brankár Jevhenij Kučeremko (Gori) počas súboja v úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori v Dunajskej Strede vo štvrtok 13. júla 2023. FOTO TASR - Edmund Örzsik

Na snímke uprostred Zsolt Kalmár (DAC) a Nika Gagnidze (Gori) počas súboja v úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) DAC Dunajská Streda - FC Dila Gori v Dunajskej Strede vo štvrtok 13. júla 2023. FOTO TASR - Edmund Örzsik

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Dila Gori 2:1 (2:1)

Góly: 33. Trusa, 36. Ramadan – 43. Kovtaľuk
Rozhodovali: Gillett (Aus.) – Hatzidakis, Cook (obaja Ang.)
ŽK: Káčer, Risvanis, Krstovič - Santos, Kovtaľuk, Sardališvili, 6269 divákov
FC DAC: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Káčer (72. Gavrič), Dimun, Kalmár (72. Vitális) – Trusa (85. Veselovský), Krstovič, Ramadan
Dila Gori: Kucherenko – Wanderson, Etou (87. Tevzadze), Dzotsenidze, Čiteišvili – Parulava (64. Sardališvili), Santos, Victor – Gale, Kovtaľuk (64. Kuchianidze), Gomis (72. Mzwakali)

DAC už v druhej minúte pohrozil, keď priamy kop zahrával z 24 metrov Kalmár, loptu však poslal do rúk brankára. V 12. minúte hosťujúci Paruvala zo 17 metrov technickou strelou trafil tesne nad. Na konci prvej polhodinky DAC pohrozil dvakrát. Najprv Andzouanova lopta z ostrého uhla letela tesne vedľa, o minútu neskôr aj Pintova šanca skončila u brankára Kucherenka. Aj keď boli hráči gruzínskeho mužstva aktívnejší, držali loptu viac na kopačkách, efektívnejší v koncovke bol DAC. V 33. minúte aj otvoril skóre zápasu. Po peknej akcií najprv z blízka pohrozil Krstovič, loptu brankár vyrazil, odrazenú loptu však poslal Kalmár na hlavu Trusu, ktorý trafil do siete – 1:0. O tri minúty neskôr DAC opäť udrel. Žlto-modrí získali loptu v strede poľa, Káčer našiel na ľavej strane nabiehajúceho Ramadana, ktorý peknou strelou poslal loptu do brány – 2:0. V 40. minúte sa nebezpečnou strelou sa blysol aj Krstovič, ale Kucherenko stihol zakročiť. Hostia potom znížili, keď Kovtaľuk dostal výbornú loptu za obranu, z ostrého uhla z hranice päťky trafil do siete. V nadstavenom čase mohol Kalmár zahrával priamy kop, jeho strela skončila na brvne.

Prvých dvadsať minút v druhom polčase sa bojovalo hlavne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí. To prinieslo viac nepresností a menej šancí na oboch stranách. Kým v prvom polčase boli aktívnejší hostia, v druhom dejstve iniciatívu prebrala Dunajská Streda, ale bez gólového efektu. V 76. minúte Krstovič sklepol loptu Vitálisovi, jeho strelu však brankár kryl. V nadstavenom čase mohol pridať tretí gól Gavrič, ktorý dostal výbornú loptu pred bránu, ale hosťujúca obrana v poslednej sekunde zakročila. V poslednej minúte nadstaveného času bravúrne zakročil brankár Petráš, ktorý zneškodnil strelu Galeho.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrian Guľa (DAC): "Bol to výborný zápas v Konferenčnej lige pred našimi vynikajúcimi fanúšikmi. Sme radi za víťazstvo, ale ešte je za nami len jeden polčas. Súper má kvalitu, dobre držal loptu, kombinoval, na naše šťastie nebol extra nebezpečný. Aj keď Petráš na konci zápasu chytil veľkú šancu. Chýbal mi zabijácky inštinkt, chýbala väčšia produktivita, za stavu 2:0 sme boli silní, mali sme ísť do vedenia 3:0. Namiesto toho sme inkasovali. V druhom polčase súper hral na riziko, mali sme aj možnosti, z čoho sme mali dať tretí gól. Nestalo sa, je to stále otvorené. Čaká nás veľká výzva vonku. Vedieme o gól, máme kvalitu aj mentalitu na to, že zvládneme zápas vonku a postúpime ďalej.

Andrij Demčenko (Dila Gori): "Narazili sme na kvalitného súpera, akého doma bežne nemáme v Gruzínsku. Hrá silový futbal. My sme spravili dve chyby, domáci strelili dva góly po kontrách. Snažili sme využiť našu silu po krajoch. Výsledok akceptujeme a v odvete urobíme všetko pre to, aby sme postúpili."