angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Korenčiová si priniesla na zraz skalp Škorvánkovej

11. September 2017

SENEC (SFZ/šat) - Slovenské futbalové reprezentantky čaká už 19. septembra prvý kvalifikačný zápas o postup na MS 2019. Hneď na úvod ich vyzve súper z toho najťažšieho rangu. V Sarpsborgu si zmerajú sily s domácim Nórskom. 

Galéria

Naše dievčatá sa na tento duel budú pripravovať v NTC Senec až do soboty, kedy naberú smer Nórsko. Tréner Zsolt Pakusza povolal na zraz 22 hráčok. “V piatok sa zúži káder na osemnásť dievčat. Chceli sme počas prípravy ešte odohrať prípravný zápas, ale nepodarilo sa nám zohnať súpera. Preto sme aj povolali viac dievčat,” vysvetľoval náš kouč Pakusza. 

Medzi nominovanými nechýbajú ani dve opory reprezentácie, ktoré pôsobia v špičkových nemeckých tímoch, Mária Korenčiová z SC Freiburg a Dominika Škorvánková z Bayernu Mníchov. Do Senca pricestovali spolu rovno zo zápasu. Počas víkendu si to totiž rozdali zoči-voči v lige. Z víťazstva v tomto slovenskom mikrosúboji sa tešila Mária. Freiburg zdolal Bayern 1:0. Do hry však zasiahla iba Dominika, ktorá naskočila do zápasu v druhom polčase. “Čo vám poviem? Bol to čierny víkend Bayernu, keďže aj muži prehrali s Hoffenheimom,” povzdychla si Škorvánková. Rivalita medzi našimi dievčatami po zápase opadla. “Samozrejme, že je už preč. Bolo to však pre nás niečo nové, pretože sme takto proti sebe v minulosti nenastupovali. Predtým sme totiž väčšinou hrávali v kluboch spolu,” podotkla Korenčiová, ktorá s Dominikou mohla rozoberať slovenský mikrosúboj v najvyššej nemeckej súťaži  na ceste domov. “Z Nemecka sme spolu aj leteli. Moja spoluhráčka nás dokonca viezla na letisko,” prezradila Škorvánková.

Dievčatá dorazili do Senca tesne pred jednou hodinou popoludní. “Obe sme sa tešili na tento zraz. Po dvoch mesiacoch sme totiž opäť všetky spolu,” povedala Korenčiová, ktorá vie, že na nich čaká náročný súper. “Počas posledného polroka sme hrali viacero náročných prípravných zápasov s kvalitnými súpermi, ale teraz nás čaká kvalifikačný duel,” doplnila Mária. 

Slovensko sa predstaví na horúcej nórskej pôde 19. septembra o 17.55 h. “Je to súper z prvého koša. Mal by to byť teda  najlepší súper zo skupiny. V skupine však máme aj Holanďanky, ktoré vyhrali ME. My nemáme čo stratiť. Do súboja pôjdeme určite s tým, že chceme získať nejaké body,” dodala Korenčiová.