angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

REPREZENTÁCIA U21: Sokolíci odštartujú novú kvalifikáciu v Senici

13. Júl 2017

SENICA (SFZ/šat) - Novovznikajúca slovenská reprezentácia do 21 rokov sa predstaví v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME v Taliansku 2019. Náš tím, ktorý sa skvele prezentoval na šampionáte v Poľsku odštartuje v septembri nový cyklus nielen zmenami v kádri, ale taktiež zmenou štadióna, kde odohrá svoj prvý domáci duel kvalifikácie so Severným Írskom 5.septembra.

Galéria

Zverenci trénera Pavla Hapala odštartujú svoju púť kvalifikáciou v septembri. Prvou previerkou bude pre nich zápas v Estónsku (1. 9.). Nasledovať budú tri domáce vystúpenia - proti Severnému Írsku (5. 9.), Islandu (5. 10.) a Španielsku (10. 10.) - a na záver roka 2017 ich čaká odveta na španielskej pôde (14. 11.).

Práve v prvom domácom stretnutí proti Severnému Írsku sokolíci vymenia štadión v Myjave, kde hrávali  v predchádzajúcej kvalifikácii domáce zápasy, za stánok v Senici. “Rozhodnutie odohrať prvý domáci zápas kvalifikácie novej 21-ky v Senici vzniklo z jednoduchých dôvodov.  V predchádzajúcom odbobí sme tu odohrali tri prípravné zápasy, preto toto prostredie poznáme. Mali sme tu vytvorené nadštandartné podmienky. Navyše v septembri odohráme prvý zápas v Estónsku. Po návrate sme nechceli cestovať ďaleko. Hľadali sme preto najvhodnejšie miesto aj z pohľadu logistiky,” vysvetľoval asistent trénera Pavla Hapala, Oto Brunegraf. 

Všetky kvalifikačné zápasy o postup na ME do Poľska sme odohrali v Myjave. Bude to tak platiť aj v prípade Senice? “Táto otázka je otvorená. Je možné, že prejdeme viac slovenských štadiónov,” doplnil Brunegraf. 

Počas zrazov budú v Senci

Pred šampionátom v Poľsku sa naši sokolíci prvýkrát pripravovali v Šamoríne. Predtým bolo ich domovským stánkom počas zrazov Národné centrum v Senci. Nastane aj tu zmena? “Môžeme otvorene povedať, že sa v najbližšom oddobí do Šamorína presťahuje náš A-tím. My, čo sa týka septembra budeme určite v Senci, odkiaľ sa budeme presúvať  do Estónka a po návrate odohráme zápas so Severným Írskom v Senici,” doplnil Brunegraf. 

Na ME sa už pozerajú s chladnejšou hlavou

Šampionát v Poľsku zanechal nielen v našej futbalovej verejnosti, ale aj v realizačnom tíme slovenskej 21-ky silné spomineky i emócie. “Spomienky sa budú vynárať ešte dlho. No bezprostredné emócie už postupne upadli. Človek sa na veci, ktoré sa v Poľsku udiali, pozerá s chladnejšou hlavou,” zamyslel sa Brunegraf, ktorý spoločne aj so svojim kolegom Pavlom Hapalom pozorne sledujú záujem klubov o ich zverencov. Viacerí už zmenili dres. Medzi najväčšie prestupy bez pochyby patrí ten Škriniarov. Milana totiž až za 25 miliónov eur vykúpil Inter Miláno zo Sampdorie. “Máme o chlapcoch tie najčerstvejšie informácie. Snažíme sa to celé pozorne sledovať.  Viacerí chalani si po ME v Poľsku, čo sa týka kariéry, pomohli a to nás veľmi teší. Momentálne medzi posledné otvorené prestupy patrí Stano Lobotka. Pravdepodobne v najbližšom období príde rozuzlenie aj v jeho prípade,” dodal Brunegraf. 

Seničania sa tešia na bývalého trénera

V Senici informáciu, že sa u nich odohrá prvý domáci zápas nachádzajúcej kvalifikácie našej reprezentácie do 21 rokov prijali s nadšením. “Sme poctení tým, že práve my môžme po takom skvelom pôsobení na ME v Poľsku, privítať výber do 21 rokov a že práve naši fanúšikovia budú môcť vidieť túto skvelú partiu. Samozrejme sme radi, že sa do Senice vráti aj tréner Pavel Hapal, ktorý tu v minulosti pôsobil a má tu výborné meno,” povedal mediálny manažér nášho fortunaligistu FK Senica, Vladimír Miček.