angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Sieň slávy: Bénes 233. hráčom na stene reprezentantov

12. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Do Siene slávy pribudol ďalší futbalista. Na stene reprezentantov visí podobizeň v poradí už 233 hráča. Je ním talentovaný iba 18 ročný László Bénes. 

Galéria

László sa dnes tesne pred odletom do Nemecka na chvíľu zastavil v Sieni slávy a sám pri zavesení svojho portrétu na spomínanú strenu reprezentantov asistoval. “Je to pre mňa veľká česť, že tu môžem byť medzi takými skvelými hráčmi. O tejto Sieni slávy som už počul veľa, ale som tu prvýkrát. Je to naozaj skvelá vec a vyzerá to perfetkne,” referoval László.

Bénesa už o pár hodín čaká prvý tréning v novej sezóne v drese Borussie Mönchengladbach, kde prestúpil vlani.  “Začínam pozajtra. Po prvom oficiálnom tréningu sa hneď presúvame na sústrednie do strediska pri Mníchove,” vysvetľoval Bénes. 

László necestoval do Nemecka sám. Ide tam so mnou aj moja rodina. Moji najbližší budú v Nemecku do nedele, potom tam už budem sám,” upresnil šikovný stredopoliar, ktorý bol súčasťou nášho tímu do 21 rokov na ME v Poľsku. Emócie z tohto šampionátu v ňom dodnes pretrvávajú. “Po šampionáte som dostal dva týždne voľna, tak som si aj trocha oddýchol. Šampionát v Poľsku bol pre mňa nezabudnuteľný zážitok. Neraz si pozriem góly, ktoré sme na ME dali. Na tieto zápasy nikdy nezabudnem,” doplnil László, ktorý sa vďaka skvelým výkonom prepracoval nielen do špičkového nemeckého klubu, ale aj do A-mužstva našej reprezentácie. Debut zažil v súboji proti Litve. 

Nová sezóna bude veľká výzva

V Nemecku aj napriek svojmu nízkemu veku taktiež dostal príležitosť zahrať si v jednej z najlepších líg na svete. V drese Borussie debutoval 5. apríla v súboji proti Herte Berlín. Bénes sa šance chytil skvele, keď hneď pri premiére skóroval. Aké má očakávania od novej sezóny? “Bude pre mňa veľkou výzvou. Mojou prioritou je, aby som odohral čo najviac zápasov.  Som odhodlaný urobiť všetko preto, aby sa tak stalo,” dodal s nádejou Lázsló.