angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Bénes - Mám zlomenú kosť v priehlavku

13. September 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Z tábora našej futbalovej reprezentácie do 21 rokov prichádzajú zlé správy. Pred dôležitým dvojzápasom kvalifikácie Slovensko - Island (5.10.) a Slovensko - Španielsko  (10.10.) o postup na ME U21 2019 v Taliansku nebude môcť náš tréner Pavel Hapal počítať s oporou sokolíkov Lászlóm Bénesom.

Galéria

Náš reprezentant sa totiž nešťastne zranil počas včerajšieho prípravného zápasu Borusia Mönchengladbach - VVV Venlo (5:1), ktorý sa odohral bez fanúšikov za zatvorenými dverami. László nastúpil v základnej zostave a na ihrisku patril k najlepším hráčom. V 64. minúte pri súboji však nešťastne zakopol pri dopade na ľavú nohu a z ihriska sa ozval bolestný výkrik. Bénesa hneď vystriedali a z ihriska ho museli odviesť na aute. Ešte včera absolvoval prvé vyšetrenia, ktoré bohužiaľ nehovoria nič dobré. “Mám zlomenú kosť v priehlavku. Je možné, že budem až tri mesiace mimo. Dnes (v stredu 13.9. pozn.autora) ma budú operovať. Držte palce, nech to dobre dopadne,” prezradil pre futbalsfz.sk autor nášho jediného gólu v poslednom kvalifikačnom stretnutí slovenského tímu U21 proti Severnému Írsku. Podobné zranenie utrpel pred pár dňami aj bývalý Bénesov spoluhráč z 21-ky Adam Zreľák. Nuž, zdá sa, že našim futbalistom šťastie, čo sa týka zdravotného stavu, nepraje. Veríme však, že oboch maródov, uvidíme čím skôr na ihrisku.