U16 – Slovensko – Lotyšsko 2:2, 1:4 p.k.

Nedeľa, 7.4.2024 10:15 | Posledná aktualizácia 8.4.2024 08:18
Slovenská reprezentácia do 16 rokov pred zápasom v rámci turnaja UEFA Development proti Lotyšsku U16 v Podgorici (7.4.2024).
autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia do 16 rokov uzavrela svoje vystúpenie na turnaji UEFA Development v čiernohorskej Podgorici remízou s Lotyšskom 2:2. V následnom jedenástkovom rozstrele zverenci trénera Martina Žambu neuspeli, keď z troch pokusov premenili len jednu penaltu.

Lepšie do zápasu vstúpili naši reprezentanti, keď v 33. minúte zásluhou Šimona Koribského konečne prelomili strelecké suchoty. Súper z Lotyšska však kontroloval okamžite, keď už o minútu neskôr vyrovnal Borovkis. Po zmene strán poslal Lotyšov do vedenia z penalty v 62. minúte kapitán Bukovskis, posledné slovo však mal napokon o päť minút neskôr Adam Lábo.

V následnom penaltovom rozstrele Lotyši premenili všetky štyri pokusy, keď Královiča prekonali postupne Gauračs, Dzenitis, Sarma aj Bekeris. Na našej strane v prvej sérii neuspel Gurbáľ, následne ani Mateáš. Jediným úspešným exekútorom tak bol v tretej sérii Alin Lerint.

Šestnástka sa tak z hlavného mesta Čiernej Hory vracia s tromi remízami, pričom v následných rozstreloch uspela len proti Čiernej Hore.

Martin Žamba (tréner SR16): „Do posledného zápasu sme išli s jasným cieľom – zvládnuť ho výsledkovo. To sa nám, žiaľ, nepodarilo a zápas skončil opäť nerozhodne. Celý tento turnaj nás zastihol vo veľmi zlej streleckej efektivite. Takisto aj proti Lotyšsku sme si vypracovali veľmi veľa streleckých príležitostí, ktoré boli kľúčové z pohľadu vývoja zápasu. My sme ich nepremenili, naopak súper vyrovnal po zbytočnej prepadnutej lopte, keď sme nezachytili nábeh a v druhom polčase sme dostali aj z penalty gól na 1:2. Našťastie, podarilo sa nám vyrovnať, aj sme si dokázali vypracovať šance na víťazný gól, ale to, čo dokážeme nepremeniť, je až nepredstaviteľné. Aj na základe nášho záverečného hodnotenia dvíham varovný prst pred hráčmi vo vzťahu k našej streleckej efektivite. Nemôžeme byť spokojní, keď síce hra na ihrisku vyzerá dobre, ale chýbajú nám góly. Dúfam, že v ďalšom dvojzápase proti Severnému Macedónsku toto zlepšíme. Náš najväčší problém je, že robíme zlé rozhodnutia, či už v defenzíve, alebo v ofenzíve, a to najmä vo finálnej fáze. Keď máme vystreliť, tak prihrávame, keď máme prihrať, tak vystrelíme... V tomto musia hráči získať určité skúsenosti, aby sme boli úspešní.