WU19 - Belgicko - Slovensko 2:0

Sobota, 6.4.2024 11:10 | Posledná aktualizácia 8.4.2024 13:40

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom druhom stretnutí turnaja 2. kola kvalifikácie ME 2024 v srbskom meste Stara Pazova s Belgickom 0:2. V utorok 9. apríla ich čaká v skupine A5 záverečný zápas s Bieloruskami (13.00 h).

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Nastúpili sme proti Belgicku, ktoré má veľmi silné držanie lopty, čo aj potvrdilo. My sme trošku zmenili rozostavenie, snažili sme sa o zisk lopty v strednej zóne, chceli sme z toho ísť do rýchlych útokov. Skorý prvý gól nás trošičku pribrzdil, ale čo sa týka defentívy, dobre sme pracovali počas celého zápasu, súpera sme nepustili do žiadnej čistej šance, bohužiaľ, sme dostali dva góly. Náznaky brejkov sme nedotiahli do konca a nedokázali sme súpera prekonať. V záverečnom zápase bude cieľ jasný. Určite chceme zostať v Lige A. Videli sme oba duely Bieloruska, nie je to taký slabý súper, ako vyzerajú výsledky (Belgicko 0:3, Srbsko 0:7). Slabý súper tu neexistuje, ale verím, že máme takú kvalitu, aby sme dokázali tento zápas zvládnuť.“