WU19 - Srbsko – Slovensko 2:2

Streda, 3.4.2024 15:55 | Posledná aktualizácia 4.4.2024 07:09
Základná zostava tímu WU19 pred prým zápasom 2. fázy kvalifikácie ME Ligy A proti Srbsku (03.04.2024).
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenské reprezentantky do 19 rokov vstúpili do turnaja 2. kola kvalifikácie ME 2024 v srbskom meste Stara Pazova remízou 2:2 s domácimi rovesníčkami. Oba naše góly strelila Darina Hrúziková. Zverenky trénera Jozefa Jelšica sa v skupine A5 najbližšie stretnú v sobotu 6. apríla o 11.00 h s Belgičankami, v utorok 9. apríla ich čaká duel s Bieloruskami (13.00).

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, aktívna obrana, vysoký presing, dobré dostupovanie. Eliminovali sme silné hráčky súpera, do ničoho sme ich nepúšťali. Podarilo sa nám streliť gól po rýchlom protiútoku a vedenie sme udržali až do prestávky. V šatni sme dievčatá hecovali, že Srbky na nás iste hneď vybehnú a treba na to dať pozor, napriek tomu sme hneď inkasovali. Bola to nakopnutá lopta na hrotovú útočníčku. Trošku nás to zaskočilo, ale o päť minút sme strelili druhý gól, ktorý nás postavil na nohy. Vzápätí sme však po chybe dostali vyrovnávajúci gól. Čaká nás v sobotu duel s Belgickom a chceme sa čo najlepšie pripraviť, je to asi favorit našej skupiny.“