ELITE ROUND WU19 - ŽEMBERYOVÁ PO PREHRE S NEMKAMI: MÁME DAŤ HLAVY HORE

Streda, 4.4.2018 08:00 | Posledná aktualizácia 4.4.2018 08:29

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Historicky prvý zápas slovenských futbalistiek do 19 rokov na kvalifikačnom turnaji Elite Round o ME 2018 vo Švajčiarsku sa skončil vysokou prehrou s favoritkami z Nemecka 0:8. Krutý utorkový výsledok sa však zrodil až v druhom polčase. V úvodnom dejstve naše reprezentantky Nemkám odolávali a do šatní šli len s jednogólovým mankom.

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Historicky prvý zápas slovenských futbalistiek do 19 rokov na kvalifikačnom turnaji Elite Round o ME 2018 vo Švajčiarsku sa skončil vysokou prehrou s favoritkami z Nemecka 0:8. Krutý utorkový výsledok sa však zrodil až v druhom polčase. V úvodnom dejstve naše reprezentantky Nemkám odolávali a do šatní šli len s jednogólovým mankom.

Jednou zo slovenských hráčok, ktorá sa snažila súperkám podkúriť v ich obrane bola Laura Žemberyová. Tá sa najskôr v nadstavenom čase prvého polčasu dostala do samomstatného výpadu a súperky ju zastavili až za cenu faulu. Svoju šikovnosť preukázala aj v 73. minúte utorkového zápasu, keď po ďalšom samostatnom útoku jej pokus kryla brankárka Nemiek Johannesová. „Snažili sme sa hrať zo zabezpečnej obrany, čo sa nám zo začiatku zápasu aj darilo. Dostali sme gól po odrazených loptách. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, v druhom nám dochádzali sily a už sa to na nás valilo,“ okomentovala prehru 0:8 proti jednému z favoritov našej skupiny Žemberyová, ktorá napriek tomu našla po dueli aj pozitíva: „Je to veľká prax a hrať proti takému tímu, akým boli Nemky, nám to dalo veľa skúseností.

Počas polčasovej prestávky tréner slovenských reprezentantiek Branislav Petrovič upozorňoval svoje zverenky na chyby, ktoré vyprodukovli. Hráčkam stanovil do druhej 45-minútovky jasnú taktiku. Tá však postupne začala dostávať čoraz väčšie trhliny, keďže Slovenkám dochádzali fyzické sily. „Po prvom polčase sme boli veľmi rady a snažili sme sa tento výsledok udržať čo najdlhšie. Teraz musíme bojovať ďalej. Aj v druhom polčase sme mali hrať zo zabezpečenej obrany a nenechať hrať súperky cez stred poľa. Po druhom a treťom góle sme sa nevedeli skoncentrovať. Mali sme upokojiť hru, ale nepodarilo sa nám to,“ vravela pre futbalsfz.sk Žemberyová.

Slovenky už v piatok čaká ďalší náročný súper. V Senci od 17.00 nastúpia proti rovesníčkam z Anglicka. Po vysokej prehre sa musia rýchlo otriasť a čo najlepšie sa pripraviť na ostrovného súpera. „Tréner nám povedal, aby sme dali hlavy hore. Čakajú nás ďalšie zápasy, na ktoré sa máme sústrediť,“ zakončila Žemberyová.