Reprezentačná 15-ka podľahla Švajčiarsku 1:2

Pondelok, 21.5.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 17:42

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ) - V prvom z dvojice priateľských zápasov podľahol tím Petra Szénaya švajčiarskym rovesníkom

Slovensko "15" - Švajčiarsko "15" 1:2 (1:1)

Góly: 9. Hric - 3. Parra, 76. MfomoR: Piatka (SR), 250 divákov

SLOVENSKO "15": Kňazovič – Gaško (55. min. Pinte), Včelka, Kopičár, Mareš (17. min. Ďurek) – Štefanec, Bénes, Krč (69. min. Kondrlík), Špalek – Hric (59. min. Lošonci), Mráz (51. min. Andrejko)

ŠVAJČIARSKO "15": Enzler - Schättin (52. Efendic), Adonis, Alessandrini, Hefti, Parra, Cani, Arnold, Monnet (62. Parreiras), Ajeti, Mfomo

Peter Szénay (tréner SR "15"): "Odohrali sme zápas s doteraz najkvalitnejším súperom, ktorý bol fyzicky, technicky i mentálne zdatnejší. Zo začiatku sme boli zakríknutí, čoho výsledkom bol, po chybách v obrane, aj úvodný gól súpera v 3. min. Po vyrovnávajúcom góle Hrica sme sa stali aktívnejšími, hlavne v strede poľa. Vytvorili sme si dve tri gólové šance, ktoré sme nedokázali zúžitkovať. V druhom polčase sme dokázali so súperom držať krok len úvodných desať minút. Postupne sme mali problém s fyzickými silami. Nepomohli nám ani štyri striedania, súper si s pribúdajúcimi minútami vytváral tlak a z viacerých štandardných situácií si vypracoval šance. O víťazstve sa rozhodlo štyri minúty pred záverečným hvizdom rozhodcu. V odvetnom zápase dostanú príležitosť v základnej zostave hráči, ktorí dnes v základe nenastúpili."

Odvetný zápas reprezentačných 15-ok sa uskutoční vo štvrtok 24.5. o 11:00 v Šamoríne.